Środa, 23 października 2019
Szukaj w serwisie:

Pasowanie na Przedszkolaka

      W ostatni wtorek listopada w Szkole Podstawowej w Cisewie  odbyło się uroczyste pasowanie na Przedszkolaka. Od września w tejże placówce obok oddziału przedszkolnego dla dzieci 5 – 6 letnich funkcjonuje Punkt Przedszkolny dla 3 – 4 latków. Łącznie do obu grup uczęszcza 35 dzieci. Była to pierwsza uroczystość w Punkcie i jednocześnie debiut małych podopiecznych.

Dzieci przez wiele dni pod kierunkiem pań: Małgorzaty Lament i Karoliny Jadwigi Toda przygotowywały się do uroczystości – uczyły się piosenek, wierszy i pląsów. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności: śpiewały,  recytowały wiersze i zmagały się z zadaniami, które przygotował dla nich Papa Smerf i pani Jesień. Był to dla nich duży, ale satysfakcjonujący wysiłek. Spisali się doskonale, o czym świadczyły zadowolone miny rodziców, przybyłych gości i starszych kolegów. 

Po skończonej części artystycznej uroczystego pasowania dokonała pani Dyrektor Izabela Nowakowska. Ogromny ołówek, którym to robiła wywoływał u dzieci zaciekawienie. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i drobny upominek. Po doniosłej części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli przy suto zastawionym stole przygotowanym przez rodziców. Nie zabrakło radości, uśmiechu i przyjaznej atmosfery.

 

 Licznik odwiedzin: 632831