Środa, 23 października 2019
Szukaj w serwisie:





Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegamy Pożarom”

 

         W dniu 09 stycznia 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Turku, Urząd Gminy Turek i Wiejskie Centrum Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych, pod hasłem „Zapobiegamy Pożarom”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych tradycją i życiem strażackich środowisk, upowszechnianie oraz utrwalanie zasad przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także przybliżenie humanitarnej służby pożarniczej, którą z oddaniem pełnią strażacy dla nas wszystkich. Ponadto konkurs miał na celu rozwijanie i pobudzanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży oraz wyrobienie świadomego stosunku do problematyki ekologicznej środowiska w dzisiejszym świecie.

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodniczący komisji: Karol Mikołajczyk - Wójt Gminy Turek

Członkowie komisji: Wacław Szajrych, Andrzej Wojtkowiak, Danuta Cytrowska, Gabriela Kolenda i Joanna Massopust

przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

I grupa - przedszkola

I miejsce

Wiktoria Łajdecka z oddziału przedszkolnego w Chlebowie

II miejsce

Julia Grzelak z oddziału przedszkolnego w Kaczkach Średnich

III miejsce

Paulina Kacprzak z oddziału przedszkolnego w Chlebowie

 

II grupa - uczniowie z klas I-III

I miejsce

Dawid Klimczak uczeń klasy I Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Kaczkach Średnich

II miejsce

Szymon Janiak uczeń III klasy Szkoły Podstawowej w Cisewie

III miejsce

Krystian Włoch uczeń III klasy Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Żukach

Wyróżnienia otrzymali:

Kinga Jesiołowska uczennica III klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich

Jakub Grzelak uczeń II klasy Szkoły Podstawowej w Cisewie

 

III grupa - uczniowie z klas IV – VI

I miejsce

Nikola Wierczyńska uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich

II miejsce

Ewelina Karbowa uczennica VI klasy szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich

III miejsce

Jakub Mituta uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej im. J. Mehoffera w Chlebowie

 

IV grupa - klasy gimnazjalne

I miejsce

Nikola Łagoda uczennica II klasy Gimnazjum w Słodkowie

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 stycznia 2013 r. o godzinie 17.00 w Wiejskim Centrum Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom w poszczególnych kategoriach życzymy powodzenia na etapie powiatowym konkursu.

 

 

 

 

 

 









 Licznik odwiedzin: 632866